Μανιτάρια στην πόλη
ΓΙΟΡΤΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ
15 Νοεμβρίου 2017

Ταξιδιώτης της Γραφής

Notice: Undefined offset: 4 in /unitswww1/unitswww12/att-d/3gym-argyr/3gymargy/public_html/wp-content/themes/betheme/functions.php on line 2

Στις 25/9 οι μαθητές του Α2 και του Α3 στο πλαίσιο του μαθήματος της Νεοελληνικής Γλώσσας συμμετείχαν σε βιωματικό Πρόγραμμα για την Ιστορία της Γραφής, αξιοποιώντας τη Μουσειοσκευή του Ιδρύματος Ευγενίδου «Ταξιδιώτης της Γραφής» YouTube mp4 high definition. Με την καθοδήγηση της Φιλολόγου κας Σουρίδη Παναγιώτας είχαν την ευκαιρία να αντιληφθούν τη μακραίωνη πορεία της επινόησης της γραφής και να δουν από κοντά τα υλικά, τις μεθόδους και τις τεχνικές που χρησιμοποίησε ο άνθρωπος διαχρονικά για να ανταποκριθεί στις ανάγκες επικοινωνίας και καταγραφής της πληροφορίας 콩순이 mp3. Οι μαθητές ενθουσιάστηκαν από την εμπειρία τους αυτή και δημιούργησαν τα δικά τους πρωτογράμματα εκφράζοντας την προσωπικότητα και τα ενδιαφέροντά τους Cretaceous. Ευχαριστούμε το Ίδρυμα Ευγενίδου για την εξαιρετική συνεργασία για μία ακόμη χρονιά 윈도우 10 pe iso!