Ταξιδιώτης της Γραφής
27 Νοεμβρίου 2018
Πιλοτικό Πρόγραμμα ενδυνάμωσης / ενίσχυσης της ψυχικής ανθεκτικότητας παιδιών & εφήβων που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες 2018-2019
5 Δεκεμβρίου 2018

ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΗΜΕΡΑ ΓΛΩΣΣΩΝ

Μ΄ αφετηρία την καθιερωμένη 26η Σεπτεμβρίου ως Ευρωπαϊκή Ημέρα Γλωσσών οι μαθητές της Α Γυμνασίου συνδέθηκαν με το ανάλογο Πρόγραμμα του Υπουργείου Παιδείας και του Ευρωπαϊκού Κέντρου Γλωσσών bts 콘서트 다운로드. Η συνεργασία μας περιλαμβάνει δύο στάδια, την υλοποίηση δράσης στο πλαίσιο του μαθήματος της Νεοελληνικής Γλώσσας   και την ενεργό στάση των μαθητών μέσω κατάθεσης εικαστικών έργων για το καλύτερο σχέδιο σε T-Shirt 2019 (Σουρίδη Παναγιώτα) Free doom 2. Οι μαθητές συζήτησαν σχετικά με τα οφέλη και τις δυνατότητες της πολυγλωσσίας και τους μοιράστηκαν πολύχρωμα βραχιολάκια αναμνηστικά, καθώς και αυτοκόλλητα που στόλισαν τα τετράδιά τους raphael.js 다운로드.   Η υποβολή  των εικαστικών έργων θα ολοκληρωθεί το πρώτο δεκαήμερο του Δεκεμβρίου οπότε και θα αποσταλούν Download the wedding march. Ευχόμαστε καλή επιτυχία στους/στις συμμετέχοντες/ουσες!