Διαγωνισμός Πατάκη
Ταξιδιώτης της Γραφής
27 Νοεμβρίου 2018

Νόμος -Νομίζω- Νόμισμα

Στις  31 Οκτωβρίου οι μαθητές της Α Γυμνασίου συμμετείχαν σε βιωματικό εκπαιδευτικό Πρόγραμμα με τίτλο «Νόμος – Νομίζω – Νόμισμα» στο χώρο του σχολείου cd space. Πρόκειται για  διαθεματική προσέγγιση της έννοιας της επικοινωνίας  που υλοποιείται στο πλαίσιο των μαθημάτων Νεοελληνικής Γλώσσας (Σουρίδη Παναγιώτα)  και Ιστορίας (κα Δραμουντάνη Κατερίνα) Download the letter. Η μουσειοσκευή που αξιοποιήθηκε αποτελεί εκπαιδευτικό υλικό της Alpha Bank και έδωσε κίνητρο για διάλογο και αναστοχασμό σχετικά με τη διαχρονική ανάγκη του ανθρώπου να επικοινωνήσει και να συνδιαλλαγεί με το συνάνθρωπο cad viewer. Η συνεργασία με την Alpha Bank στο συγκεκριμένο Πρόγραμμα θα ολοκληρωθεί με την εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών της Α Γυμνασίου τον Απρίλιο 해리포터 책.