Πιλοτικό Πρόγραμμα ενδυνάμωσης / ενίσχυσης της ψυχικής ανθεκτικότητας παιδιών & εφήβων που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες 2018-2019
5 Δεκεμβρίου 2018
ACTIONAID
11 Δεκεμβρίου 2018

Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ (ΟΙ ΠΙΤΣΙΡΙΚΟΙ)

Κατά τη διδασκαλία του κειμένου «Οι πιτσιρίκοι», οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α Γυμνασίου είχαν την ευκαιρία να συνδεθούν με το εκπαιδευτικό Πρόγραμμα του Εβραϊκου Μουσείου Αθηνών, Crocus (κα Σουρίδη Παναγιώτα) dhtmlx 엑셀 다운로드. Το Πρόγραμμα έφερε σε επαφή τους μαθητές με την έννοια του ολοκαυτώματος, σε όλο της το εύρος και ανέπτυξε γόνιμο προβληματισμό σχετικά με την ενεργό στάση των ανθρώπων απέναντι στη διαφορετικότητα xplatform 라이센스 다운로드. Οι διαθεματικές εργασίες των παιδιών κατέληξαν στην αποτύπωση των αξιών που πρεσβεύουμε ως δυνάμει πολίτες Download Modern Combat 3. Παράλληλα, οι μαθητές και οι μαθήτριες φύτεψαν βολβούς κρόκου που περιλαμβάνονται στο Πρόγραμμα και αποτελούν μια ζωντανή μνήμη των θυμάτων του Ολοκαυτώματος που θυσιάστηκαν στο βωμό της Τελικής Λύσης, με το κίτρινο άστρο του Δαβίδ 영화 선샤인.