ΕΥΧΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ
ΔΙΑΣΧΟΛΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ

ΕΜΕΙΣ & Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΜΑΣ

Στις 15/3 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ Γυμνασίου είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν επιμορφωτική ομιλία με τίτλο «Εμείς και ο εγκέφαλός μας», με εισηγητή τον κο Σπ 콩순이. Ευθυμιόπουλο, Καθηγητή Βιολογίας του ΕΚΠΑ. Τα θέματα που αναπτύχθηκαν ήταν ποικίλα, άμεσα συνδεδεμένα με τις ανάγκες των εφήβων, με σκοπό να ενισχυθεί η γνώση τους γύρω από τις δυνατότητες και τις ανάγκες του εγκεφάλου για την πραγματοποίηση των επιμέρους λειτουργιών του ανθρώπινου οργανισμού Defiance. Ευχαριστούμε από καρδιάς τον Καθηγητή που, στο πλαίσιο της συνεργασίας με το Πολιτιστικό Πρόγραμμα «Ομιλείτε παρακαλώ!», ανταποκρίθηκε στην υλοποίηση  της συγκεκριμένης ομιλίας με διοργανώτρια την υπεύθυνη του Προγράμματος και Φιλόλογο, κα Σουρίδη Παναγιώτα 서바이벌 패밀리. Το κάλεσμα μαθητών στην επιμορφωτική ομιλία συμπεριέλαβε ομάδες μαθητών Γ Γυμνασίου από ολόκληρο το Δήμο, με αποτέλεσμα την παρουσία 600 μαθητών, πολλαπλασιάζοντας τους στόχους του Προγράμματος και τη δυναμική της μάθησης στην περιοχή μας keyshot 7 다운로드!