Η ΔΥΝΑΜΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ!
ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ

ΠΟΡΕΙΑ ΜΕ ΣΤΟΧΟ

Η φετινή «Εβδομάδα Δράσης» της Actionaid λειτούργησε συμπληρωματικά στο μάθημα της Νεοελληνικής Γλώσσας Β Γυμνασίου και στη θεματική «Σχολείο- Εκπαίδευση», παρακινώντας τους μαθητές να αναλάβουν πρωτοβουλία μέσω της ενεργού παρατήρησης στην πόλη τους The cross don't #39;t cry. Σε μια πορεία 3 χλμ, στις 14/4, η ομάδα των μαθητών εντόπισε, κατέγραψε και αναλογίστηκε τα θετικά βήματα και τις ανάγκες στην πόλη μας σχετικά με θέματα ισότιμης προσβασιμότητας 국내음악 다운로드. Η «Πορεία με Στόχο» εστιάζει στον 11ο Στόχο της Αειφόρου Ανάπτυξης «Βιώσιμες Πόλεις» μυώντας τους μαθητές στην ενεργό πολιτειότητα και υπάγεται στο Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα “The Global Walk” fear. Ευχαριστούμε από την πλευρά μας τον Οργανισμό για τις δυνατότητες συνέργειας στην ενίσχυση ατομικών και κοινωνικών δεξιοτήτων των μαθητών μας 당신을 위하여 다운로드!