ΠΟΡΕΙΑ ΜΕ ΣΤΟΧΟ
ΕΥΧΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ

ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ

Η ετήσια συνεργασία του Σχολείου με το εκπαιδευτικό Πρόγραμμα «Σέβομαι τη Διαφορετικότητα» ήταν μια ιδιαίτερη ευκαιρία εξοικείωσης με την έννοια της πολυμορφίας αλλά και γνωριμίας με Ολυμπιονίκες 천국의 속삭임. Τα βιωματικά Προγράμματα είχαν ως ομάδα – στόχο του μαθητές της Β Γυμνασίου που αποκόμισαν πολλαπλά οφέλη από τη συζήτηση με τους καταξιωμένους αθλητές beggar-raising game. Παράλληλα, στο Διαγωνισμό που προκήρυξε η Ολυμπιακή Εκεχειρία και το Βρετανικό Συμβούλιο, ως επιστέγασμα του Προγράμματος, η πρόταση της ομάδας μαθητών μας με τίτλο «Επικοινωνία Δίχως Βία στα Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης» αναδείχτηκε, αποσπώντας Τιμητική Διάκριση Πρωτότυπης Παρουσίασης 맥 한글폰트 다운로드! Η απονομή των βραβείων έγινε σε ειδική εκδήλωση στο Μουσείο της Ακρόπολης στις 2/4, με εκλεκτούς προσκεκλημένους από τον πολιτικό και αθλητικό χώρο, ενώ ιδιαίτερη τιμή υπήρξε η επαινετική μνεία των βραβευθέντων από τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας, κο Προκόπη Παυλόπουλο 젝스키스. Συγχαρητήρια στις μαθήτριές μας!