Δίκτυο ASPnet
ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΟ 6ο ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΣΤΗ ΒΕΝΕΤΙΑ
31 Οκτωβρίου 2019

Συνεργασία με το Ερευνητικό Κέντρο G. Bechrakis

Για μία ακόμη χρονιά το Σχολείο μας συνεργάζεται με το Ερευνητικό Κέντρο G cisco packet tracer. Bechrakis με κοινό στόχο την εκπαίδευση μαθητών για την πρόληψη κατά του καπνίσματος. Ειδικότερα,  οι μαθητές της Β Τάξης:

• Θα εκφράσουν δημιουργικές προτάσεις με θέμα «Παιδεία για έναν κόσμο χωρίς κάπνισμα»
  • Θα παρακολουθήσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Μαθαίνω την αλήθεια: Λέω όχι στο τσιγάρο» με επίσκεψη στο χώρο του Κέντρου Meet you mp3.
  • Θα συμμετάσχουν στο διαγωνισμό που προκηρύχτηκε σε συνεργασία με την Ελληνική Αντικαρκινική Εταιρία και το Υπουργείο Παιδείας  με θέμα «Ναι στον Αθλητισμό, όχι στο κάπνισμα»
  • Θα παρουσιάσουν θεατρικό δρώμενο στο «10ο Πανελλήνιο Συνέδριο για τον έλεγχο του Καπνίσματος» στο ΥΠΕΠΘ

Ευχαριστούμε ιδιαίτερα το Ερευνητικό Εργαστήριο «G Yonsei. Bechrakis» για τη συμπόρευση στο όραμα για μια καλύτερη ποιότητα ζωής και ευχόμαστε επιτυχία στη συνολική συμμετοχή των μαθητών και μαθητριών μας 할로윈 호박!