10οΠανελλήνιο Συνέδριο Πρόληψης κατά του Καπνίσματος

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΚΠΕ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
6 Δεκεμβρίου 2019

10οΠανελλήνιο Συνέδριο Πρόληψης κατά του Καπνίσματος

Στις 26 Νοεμβρίου οι μαθητές /τριες της Β΄ Γυμνασίου συμμετείχαν στο 10οΠανελλήνιο Συνέδριο Πρόληψης κατά του Καπνίσματος, που διοργάνωσε το Ερευνητικό Κέντρο G 윤명조 500. Bechrakis και το Υπουργείο Παιδείας. Στο Συνέδριο παρουσιάστηκαν οι σύγχρονες εκπαιδευτικές προκλήσεις που αφορούν το θέμα καθώς και η συντονισμένη προσπάθεια των Υπουργείων να προωθήσουν Προγράμματα Πρόληψης Download Third Love. Παράλληλα, μαθητές από όλη την Ελλάδα βραβεύτηκαν για τα έργα που υπέβαλαν στον ομώνυμο Διαγωνισμό, ενώ τα βραβεία επιδόθηκαν από τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας, κο Προκόπη Παυλόπουλο 탭 소닉 중국판. Το σχολείο μας ήταν ένα από τα 8 σχολεία που παρουσίασαν θεατρικό δρώμενο, το οποίο επιμελήθηκε η Φιλόλογος κα Σουρίδη Παναγιώτα με τις σκηνοθετικές οδηγίες της κας Τσάφου Εύης, μεταφέροντας ηχηρά μηνύματα ενεργού στάσης των εφήβων απέναντι στο κάπνισμα download maven nexus. Η παρουσία των μαθητών/τριών μας υπήρξε αξιέπαινη και απέσπασε ενθουσιώδη σχόλια από το κοινό 키샷4!