10οΠανελλήνιο Συνέδριο Πρόληψης κατά του Καπνίσματος
ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ
6 Δεκεμβρίου 2019

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΚΠΕ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

Notice: Undefined offset: 3 in /unitswww1/unitswww12/att-d/3gym-argyr/3gymargy/public_html/wp-content/themes/betheme/functions.php on line 2

Στις 26 Νοεμβρίου οι μαθητές του τμήματος Α1, στα πλαίσια της ευαισθητοποίησης των μαθητών μας για το περιβάλλον και την αειφορία, συμμετείχαν στο πρόγραμμα του ΚΠΕ Αργυρούπολης «Ο ΚΗΠΟΣ ΤΟΥ ΚΠΕ – ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ» 몬헌 2g 다운로드. Οι μαθητές εκτός από τον κήπο του Κέντρου, εξερεύνησαν την γύρω περιοχή με τελικό προορισμό το πάρκο του σταθμού στο Μετρό Αλίμου, όπου πήραν συνεντεύξεις από περίοικους 주유천하. Ήταν μια ευχάριστη εξωσχολική δραστηριότητα που πιστεύουμε ότι αφύπνισε τα παιδιά και τους κίνησε το ενδιαφέρον ώστε να λειτουργήσουν ως πολλαπλασιαστές αυτών που έμαθαν και για να συνεισφέρουν στην ανάπλαση του περιβάλλοντος χώρου του σχολείου μας που είναι και ο απώτερος στόχος αυτών των δράσεων 다이렉트x9.